almanyadadiploma
Almanya’da Diplomalarınız Tanınıyor
Mart 14, 2017
Fulda üniversitesi
Fulda Üniversitesi
Ekim 30, 2017

Vechta Üniversitesi

vechta üniversitesi

Vechta üniversitesi, 1830 yılında Aşağı Saksonya (Niedersachsen) eyaletinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Üniversite çeşitli lisans ve yüksek lisans dallarında 5300 öğrenciye hizmet sunmaktadır. Üniversite, ilk kurulduğunda, öğretmen eğitimi koleji olarak kurulmuştur. Sonrasında 1973 yılından 1995 yılına kadar Osnabrück Üniversitesinin bir kolu olarak hizmet vermekteydi. 1995 yılından 2010 yılına kadar ise, Aşağı Saksonya eyaletinin bilimsel bir üniversitesi olarak tanınmış idi. Vechta üniversitesi, 2010 yılından itibaren ise resmen bir üniversite statüsünü kazandı.

Bir devlet üniversitesi olan Vechta Üniversitesi bünyesinde 67 profesör çeşitli akademik branşlarda görev yapmaktadır. Okul, sunduğu lisans ve master programlarının yanısıra, doktora programları da sunmaktadır. Vechta üniversitesi, bir çok Alman üniversitesinin aksine, mühendislik gbi teknik ve sayısal alanlarda değil, sözel alanlarda öğrenim hizmeti sunmaktadır.

Üniversite, 2003 yılının Ekim ayından itibaren, Bologna Sürecine dahil olmuştur ve Avrupa’da lisans / yüksek lisans programlarına entegre olmuştur. Üniversite, eğitim lisans programları üzerine ilk öğretmenlik mezunlarını 2007 yılında vermiştir. Üniversite öğretmenlik bölümlerinin yanısıra, özellikle Sosyal Hizmetler ve Sosyal çalışmalar alanında ön plana çıkmıştır.

 

Vechta üniversitesi şehri

 

Üniversitenin yer aldığı Vechta şehri, Aşağı Saksoya eyaletinin şirin bir öğrenci şehridir ve 31.000 nüfusa sahiptir. Almanya’da Alman dilinin aksansız konuşulduğu şehirlerden birisi olan Vechta, aynı zamanda Üniversite şehri ünvanını taşımaktadır. Zaten şehrin nüfusu ile üniversitenin nüfusu karşılaştırıldğında, yaklaşık her 5 kişiden 1 kişinin üniversite öğrencisi olduğu görülecektir.

 

Vechta üniversitesi lisans programları 

 

Almanca Çalışmaları

Coğrafya

Biyoloji

Eğitim Bilimleri

İktisat ve etiketler: Sosyal Faaliyet

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Katolik Teolojisi (İlahiyat)

Kültürel Çalışmalar

Matematik

Müzik Eğitimi

Siyaset Bilimi

Sosyal Bilimler

Spor

Tasarım Eğitimi

Tarih

 

Vechta üniversitesi yüksek lisans programları

 

Almanca Çalışmaları

Biyoloji

Coğrafya

İngilizce

Katolik (Din Bilimleri)

Matematik

Müzik

Politika Çalışmaları

Sosyal Hizmetler

Spor

Tarih

Sizler de Vechta üniversitesinde lisans ya da yüksek lisans öğrenimi görmek isterseniz, uzman danışmanlarımız ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Almanyada üniversitelere yerleştirme işlemlerini gerçekleştirdiğimiz yüzlerce referans öğrencilerimiz ve 10 yıllık eğitim danışmanlığı tecrübemiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.