stuttgart universitesi
Stuttgart Üniversitesi
Mart 16, 2014
Tubingen universitesi
Tübingen Üniversitesi
Mart 16, 2014

Trier Üniversitesi

trier-universitesi

trier üniversitesi

Trier üniversitesi, okul tarihi oldukça eskilere dayanır. Ancak 172 yıla yakın bir süre kapalı kaldıktan sonra, 1970 yılında tekrar eğitime başlamıştır. Üniversite, Rheinland-Pfalz eyaletinde bulunan Trier şehrinde bulunmaktadır.

1970 yılında tekrar öğretime başlayan üniversitenin günümüzde yaklaşık olarak 14 bin civarında lisans ve yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Üniversitede bulunan 15.000 öğrencinin yaklaşık 2 bin kadarı yabancı uyruklu öğrencidir. Trier Üniversitesi bünyesinde çeşitli akademik departmanlarda hizmet veren 6 farklı fakültesi bulunmaktadır.

Trier üniversitesi, kurulduğu günden bu yana eğitim öğretim hizmeti verdiği öğrenci sayısı her geçen yıl artış göstermiştir.  Üniversite öğrencilerine laboratuvarları ve araştırma merkezleri ile kaliteli bir üniversite ortamı sunmaktadır. Kültür ve sanatsal faaliyetler için öğrencilerine imkan sağlayan bu üniversite bolca araştırmaya imkan tanıyan bir kütüphaneye de sahiptir. Trier üniversitesi yüksek lisans derecelerinde, Bologna sürecine dahil olarak, 2010 yılından beri öğrenim hizmeti sunmaktadır.

Trier üniversitesi bünyesinde geniş bir kütüphane bulunmaktadır. Milyonlarca kitap, gazete ve dergi arşivi bulunan üniversitede online akademik kaynaklar da bulunmaktadır. Tier üniversitesi bölümleri içerisinde Dil ve Uygarlık çalışmaları göze çarpmaktadır.

Trier üniversitesi şehri

Üniversitenin bulunduğu Trier şehri, aynı zamanda ünlü filozof Karl Marx’ın da doğduğu şehirdir. Karl Marx’ın doğduğu ev bu şehirde bulunmaktadır ve şehir doğal görünümü ile dikkat çekmektedir. Lüxemburg ülkesine sınırında bulunan üniversite oldukça rağbet gören bir okul olarak bilinmektedir.

Tier üniversitesi fakülteleri

Üniversitede

Pedagoji, Felsefe ve Psikoloji fakültesi,

Dil bilim, Edebiyat ve Medya fakültesi

Mısır bilim, Tarih, Arkeoloji,

Siyaset ve Sanat tarihi fakültesi.

İktisat, Sosyoloji, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri fakültesi.

Hukuk fakültesi ve Coğrafya yer bilimleri fakültesi

gibi çeşitli alanlarda fakülteler bulunmaktadır. Bu fakültelerin içinde en fazla öğrenciyi İktisat, Sosyoloji, Matematik ve Bilgisayar bilimleri fakültesi barındırmaktadır.

Trier üniversitesi lisans ve yüksek lisans bölümleri

Ejiptoloji ( Eski Mısır Bilimi )

İngiliz dili ve edebiyatı

Arkeoloji

İşletme yönetimi

Eğitim Bilimleri

Almanca çalışmaları

Tarih

Japon Çalışmaları

Sanat tarihi

Matematik

Filoloji

Felsefe

Fonetik

Siyaset bilimi

Psikoloji

Uzay / çevre bilimleri

Hukuk Bilimi

Sinoloji ( Çin Uygarlığı, Dili ve Kültürü )

Slav Çalışmaları

Sosyoloji

İktisat

Ekonomi, İnformatik

Trier üniversitesi bölümlerinde öğrenim görmek istiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alarak, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.