RheinMain Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Ruhr-Bochum-universitesi
Ruhr Bochum Üniversitesi
Şubat 25, 2018
Rostock Üniversitesi
Ekim 4, 2018

RheinMain Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

RheinMain Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

RheinMain Uygulamalı Bilimler üniversitesi

1971 yılında kurulan RheinMain uygulamalı bilimler üniversitesi Hessen eyaletinin başkenti Wiesbaden’da yer almaktadır. 70 farklı akademik programıyla eğitim veren üniversitede 14.000 öğrenci öğrenim görmektedir.

2011 yılında Hessen Eyalet Kütüphanesi, RheinMain uygulamalı bilimler üniversitesinin kütüphanesine entegre edildi. Eski bölüm kütüphaneleri ile birlikte, bir araya gelince kütüphane oldukça genişlerken aynı zamanda bölgesel kütüphaneyi oluşturmaktadır. RheinMain uygulamalı bilimler üniversitesi özellikle işletme ve mühendislik fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Üniversite, Wiesbaden’da Rüsselheim am Main bölgesinde yer almaktadır.

Ünlü yazarların romanlarına, dünya klasiklerine konu olmuş olan Wiesbaden şehri Frankfurt’un batısında bulunmaktadır. Wiesbaden, kıyısındaki üzüm salkımları ile meşhur olan Ren nehrinin yamacında yer almaktadır. 277.000 nüfusa sahip olan şehir Avrupa’nın en eski kaplıcalarına sahiptir. Wiesbaden aynı zamanda Frankfurttan sonra Hessen eyaletinin en büyük şehridir. Şehir vatandaşlarının satın alma gücü endeksi ve kişi başı istihdam göz önüne alındığında, Almanya’da altıncı sırada yer almaktadır.

Rheinain uygulamalı bilimler üniversitesi fakülteleri

Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi
Tasarım Fakültesi – Bilgisayar Bilimleri – Medya
Mühendislik Fakültesi
Uygulamalı Sosyal Bilimler Fakültesi
Wiesbaden İşletme Okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.