passau universitesi
Passau Üniversitesi
Mart 16, 2014
Saarland-universitesi
Saarland Üniversitesi
Mart 16, 2014

Potsdam Üniversitesi

Potsdam universitesi

Potsdam üniversitesi

Almanya’da bulunan en genç üniversitelerinden birisi olan Potsdam üniversitesi, prestijli bir devlet üniversitesidir.

Potsdam üniversitesinin yalnızca 21 yıllık bir üniversite olmasının yanında, modern ve araştırma odaklı bir eğitim anlayışını benimsemektedir. Üniversite, 20.000 civarında öğrenciye eğitim-öğretim imkanı sunmaktadır. Bünyesinde beş farklı fakülte bulundurmakatdır.  Hukuk fakültesi, sanat, beşeri bilimler, ekonomi ve sosyal bilimler, matematik ve doğa bilimleri fakültesi gibi fakülteleriyle eğitim öğretim sunmaktadır.

Öğretim ve araştırma alanında ulusal ve uluslararası alanda sürekli pozitif aşamalar kaydeden Potsdam Üniversitesi, genç bir üniversitedir. Ama buna rağmen başarılı bir üniversitedir. Elbette bu başarı aynı zamanda üniversitenin öğretim görevlilerinin kalitesinden de kaynaklanmaktadır. Her biri alanında uzman öğretim görevlileri ve profesörler ile çalışan bir üniversite olan Potsdam, öğrencilerine en mükemmel eğitimi vermeyi başarmıştır. Sürekli yeni gelişmeleri takip eden Potsdam Üniversitesi, değişimi ve gelişimi prensip edinmiş bir Almanya üniversitedir.

Potsdam Üniversitesi her yıl oldukça fazla öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu üniversite her ne kadar Almanyada tercih ediliyor olsa da yabancı ülkelerden birçok öğrenci eğitim için bu öğrenciyi tercih etmektedir. Bu üniversiteyi tercih eden uluslar arası öğrenciler memnuniyet ile üniversiteden mezun olmaktadır. Mezuniyetlerinde oldukça kaliteli ve mükemmel eğitim veren bir üniversite tarafından diploma sahibi olan öğrenciler, Avrupa’nın birçok ülkesinde iş hayatına atılabilmektedir.

Potsdam Şehri

Potsdam Üniversitesi, Almanya’nın kuzeydoğusundaki Brandenburg eyaletinin başkenti olan Potsdam şehrinde bulunmaktadır. Üniversitenin bulunduğu Potsdam şehri 150 bin civarında bir nüfusa sahiptir. Büyük bir film stüdyosu da bulunan şehirde birçok film çekilmiştir. Berlin şehrinin güneybatısında bulunan Potsdam büyük bir yeşil alana ve doğaya sahiptir.

Şehrin yaklaşık olarak 3/4’ü ağaçlarla ve yeşil alanlarla kaplıdır. Ayrıca 20 adet göl ve nehir bulunan şehrin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Şehir tarihi eski dönemlere dayandığı için birçok farklı tarihsel yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Potsdam üniversitesi’nin Berline yakın olması da ayrıca ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

 

Potsdam üniversitesi lisans programları

 

Avrupa Medya Araştırmaları

Bilgisayar Bilimleri / Hesaplamalı Bilim

Bilgisayar Dilbilimi

Coğrafya ekolojisi

Disiplinler arası Rusya çalışmaları

Dlbilim

Ekonomi

Ekonomi -Bilgisayar

Fizik

Gıda bilimi

Hukuk

IT sistemleri mühendisliği

Kimya

Matematik

Pato Dilbilim

Psikoloji

Siyaset ve Ekonomi

Siyaset, yönetim ve organizasyon

Sosyoloji

Spor terapisi ve korunması

Spor yönetimi

Tarih, Siyaset ve Toplum

Yahudi Teolojisi

Yaşam Bilimleri

Yer Bilimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.