Paderborn-universitesi
Paderborn Üniversitesi
Mart 16, 2014
Potsdam universitesi
Potsdam Üniversitesi
Mart 16, 2014

Passau Üniversitesi

passau universitesi

passau üniversitesi

Passau üniversitesi, 1978 yılında Bavyera’da kurulmuş olup, Almanya’daki en genç üniversitelerden biridir. Oldukça modern bir kampüse sahip olan üniversite, dört farklı fakülte ile öğrencilerine eğitim vermektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde 35 farklı programda eğitim imkanı sunan Passau Üniversitesi, 10.000’den fazla öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır.

Öğrencilerin farklı alanlarda oluşturduğu birçok öğrenci grubuna katılma olanağı bulunmasının yanında, üniversitenin sunduğu geniş spor imkanlarına da katılınabilmektedir. Passau üniversitesi, Tiyatro, koro, fotoğraf ya da film grupları gibi birçok etkinlik imkanı sunmaktadır. Kültür kafeleri ile, üniversite hayatını tüm boyutlarıyla öğrencilerine yaşatmaktadır. 10.000 öğrencisinin yaklaşık yüzde 30’u yabacı ülkelerden gelen üniversite iyi bir gelecek ve istenilen kariyer için ideal ortam sunmaktadır. Üniversite nüfusunun demografik dağılımına bakıldığında multikültürel bir izlenim vermektedir.

Passau Üniversitesi, lisans eğitiminin dışında yüksek lisans ve doktora eğitimleri de sunmaktadır. Yüksek lisans yapabilmek için lisans seviyesini tamamlamış olmak ve alanında uzmanlaşmayı istemek gerekmektedir. Bu üniversitede ekonomi, hukuk, kültür, bilim ve bilgisayar üzerine temel yetkinliklerin haricinde uzmanlaşmayı sağlayan yüksek lisans programları bulunmaktadır. Passau Üniversitesinde bir alanda yüksek lisans yapmak, kişiye uluslararası akademik alanda yeterlilik sağlamaktadır. Passau Üniversitesi bünyesinde Hukuk fakultesi, İktisadi idari bilimler fakültesi, Felsefe fakültesi ve Matematik-Informatik fakülteleri bulunmaktadır. Okul, özellikle Avrupa Çalışmaları ve Kültürel Çalışmalar alanlarında lisans ve yüksek lisans derecelerinde ön plana çıkmaktadır.

 

Passau üniversitesi şehri

 

İnn Nehri kıyısında kurulmuş gelişmiş bir kampus içinde sadece eğitim değil, kültürel faaliyetlere de imkan tanınmaktadır. Passau üniversitesi, öğrencilerine üniversite içi etkinlikler de sunmaktadır. Passau şehri, başkenti Münih olan Bavyera eyaletinde bulunmaktadır. 50000 nüfusa sahip olan bu turistik şehir, aynı zamanda 400 adet kiliseye sahiptir. Ve ekonomisi de bu yapılara bağlı olarak turizme dayanmaktadır. Passau üniversitesi’nin nüfusu bulunduğu şehir nufusunun % 20’sine tekabül etmektedir.

 

Passau üniversitesi lisans programları

 

Avrupa Çalışmaları

Bilgisayar bilimi

Dilbilim ve Metin Çalışmaları

Gazetecilik ve Stratejik İletişim

İnternet  ve bilgi işlem

İşletme Bilgi Sistemleri

İşletme ve Ekonomi – Ekonomi (BWL / VWL)

Kültürel / Uluslararası Kültürel ve Ticari Araştırmalar

Matematik

Medya ve iletişim

Mobil ve Gömülü Sistemler

Tarihi Kültürel Çalışmalar

Yönetişim ve Kamu Politikası – Siyaset Bilimi

 

Passau üniversitesi yüksek lisans programları

 

Avrupa Çalışmaları

Bilgisayar – Matematik

Bilgisayar bilimi

Coğrafya: kültür, çevre ve turizm

Eğitim ve öğretim süreçleri

Ekonomi – bilgisayar

İşletme Yönetimi

Kalkınma Araştırmaları

Kültürel / Uluslararası Kültürel ve Ticari Araştırmalar

Kuzey ve Latin Amerika Çalışmaları

Medya ve iletişim

Metinsel ve kültürel göstergebilim

Mobil ve gömülü sistemler

Rusya ve Doğu Orta Avrupa Çalışmaları

Tarih

Uluslararası Ekonomi ve İşletme

Yabancı öğrenciler için Alman kanunları

Yönetişim ve Kamu Politikası – Siyaset Bilimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.