Leipzig universitesi
Leipzig Üniversitesi
Mart 16, 2014
mainz-üniversitesi
Mainz Üniversitesi
Mart 16, 2014

Lübeck Üniversitesi

Lubeck universitesi

Lübeck üniversitesi

Lübeck üniversitesi Almanya’nın kuzeyinde bulunan, Schleswig-Holstein eyaletinin üniversitelerinden birisidir.

Almanya’da tıp ve bilim odaklı eğitim veren üniversitelerinden biridir. Geçmiş birkaç yıl içinde üniversite Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki, üniversiteler arasında verdiği tıp eğitimiyle başarılı olarak seçilmeyi başarmıştır. Bunun yanında Bilgisayar Bilimi ve Moleküler Yaşam Bilimi alanında, 2009 yılında yapılan değerlendirmelerle en başarılı ikinci üniversite olarak belirlendi.

Lübeck üniversitesi, Tıp ve Teknoloji, Doğa Bilimleri Fakültesi, Moleküler Yaşam Bilimleri, Hesaplamalı Yaşam Bilimleri ve Medikal Mühendisliği alanlarında eğitim sunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren Lübeck Üniversitesi, günümüzde 3900ün üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Öğretim elemanları olarak 160 doçent ve ayrıca 100 den fazla öğretim elemanı ile hizmet vermektedir. Bilgisayarlı Tıp ve Yaşam Bilimleri alanında doktora programı da sunmaktadır.

1973 yılında kurulan üniversite, teorik eğitimin yanında pratik eğitimi ile de öğrencilerine uygulama imkanı tanımaktadır. Yenilikçi teknolojileri ve araştırma merkezleri ile tıp alanında birçok tanı ve tedavi metodunun geliştirilmesinde öncüdir. Bu üniversitenin araştırma çalışmalarının giderleri, ulusal ve uluslar arası kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Lübeck Üniversitesi iki araştırma ve geliştirme merkezine sahiptir.

4000 civarında az öğrencisi bulunan üniversite bu bağlamda diğer üniversitelerden daha ideal ve sakin bir eğitim ortamı sunmaktadır. Lübeck Üniversitesi sunduğu uygulama çeşitliliği, yenilikçi ve sonuç odaklı çalışma prensibi ile öğrencilerini donanımlı yetkin bireyler olarak mezun etmektedir.

Birçok farklı alanda araştırmaların öncüsü ve destekleyicisi olan Lübeck Üniversitesi dünya çapında tanınmakta ve takip edilmektedir. Öğrencileri için kaliteli ve donanımlı bir kampus ortamı hazırlayan bu üniversitenin kampüsünde tiyatro, sinema, müze, kongre salonu bulunmaktadır. Bunun yanında öğrencilere kültürel faaliyetlere katılım imkanı sağlamaktadır. Bu üniversitede müzik, tiyatro ve birçok farklı kültürel alanda öğrencilerin katılımı ile farklı gösteriler ortaya çıkmaktadır. Üniversite sporları ile de birçok alanda gerçekten öğrenciler için ideal bir ortam yaratıldığı kanıtlanmaktadır.

Lübeck üniversitesi şehri

Lübeck Üniversitesi, Almanya’nın kuzeyindeki Schleswig-Holstein eyaletindeki bir liman kenti olan Lübeck şehrinde bulunmaktadır. Şehrin tarihi dokusu oldukça hissedilmekte olup, üniversite birçok farklı tarihi yapıyı barındarak tarihi dokusunu yansıtmaktadır. Ortaçağdan kalma Meryem Ana Klisesi ve Holsten kapısı gibi tarihi yapılara sahiptir. Şehrin nüfusu 213.000 dir ve şehir Baltık denizine yaklaşık 14 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.