Köln Üniversitesi
Mart 16, 2014
Leipzig universitesi
Leipzig Üniversitesi
Mart 16, 2014

Konstanz Üniversitesi

Konstanz-universitesi

Konstanz üniversitesi

Konstanz üniversitesi 1966 yılında kurulmuş olan genç bir Almanya üniversitesidir.

konstanz üniversitesi

konstanz üniversitesi

Konstanz üniversitesi dünyada kabul görmüş bir üniversite olarak bilinmektedir. Üniversitede 100’den fazla ülkeden gelen 10.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Birçok Avrupa üniversitesi ile değişim programları işbirliğinde olan üniversite, öğrencilere 100’den fazla farklı lisans programında eğitim imkanı sunmaktadır.

Geniş bir kütüphanesi bulunan üniversitenin kütüphanesi 24 saat öğrencilerinin hizmetine açık bulunmakta ve iki milyondan fazla kitap arşivi barındırmaktadır. Üniversitenin yaşına nazaran çok gelişmiş bir kütüphane imkanı sunması, öğrenciler için büyük araştırma avantajları olmaktadır. Öğrencilerin rahatça çok farklı kaynaklardan yararlanabilmesine üniversite kütüphanesinde imkan tanınmaktadır.

Almanya’nın en kaliteli üniversitelerinden birisi olan Konstanz üniversitesi çok kaliteli bir eğitim vermektedir. Ve sağlanan maddi kaynaklarla eğitim kalitesini her geçen gün daha fazla yükseltmektedir. Üniversite akademik araştırma imkanlarını her yıl geliştirmektedir. Mükemmelik ilkesi ile eğitim veren Konstanz üniversitesi, uluslarası ve disiplinlerarası bir anlayış izlemektedir.

Bilim alanında ilerlemek isteyen öğrencilerine, bilim adamı olma fırsatı sunan Konstanz Üniversitesi, genç akademisyenlerine bağımsız bir çalışma ortamını sunmaktadır. Konstanz Üniversitesi bu noktada sürekli yeni imkanlar yaratmak için gelişmektedir.

Matematik ve doğa bilimleri, beşeri bilimler, hukuk, ekonomi ve yönetim bilimleri alanlarında lisans eğitimi imkanı sunmaktadır. Uluslarası rekabette öne çıkabilmek adına, uluslararası araştırmacılara ve öğrenciler ile işbirliği yapmakta ve eğitim imkanlarını sürekli geliştirmektedir.

Gerek akademik kariyer gerekse de iş dünyasında bir kariyer edinebilmek adına Konstanz üniversitesi mezunlarına gereken tüm eğitimi vermektedir. Ve öğrenciler mezun olduklarında oldukça donanımlı bireyler olmaktadırlar.

 

Konstanz Şehri

 

Konstanz üniversitesi Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Konstanz şehrinde bulunmaktadır. Şehir Konstanz Gölü kıyısında olup, 80 bin civarında şehir nüfusu bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri şehrin nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Şehir tarihi çok eski zamanlara kadar dayanmakta olup günümüzde tamamen bir öğrenci şehri haline gelmiştir. Ayrıca şehir İsviçre sınırında bulunmaktadır. Almanya’nın en güneyindeki bu şehir İsviçre’de Zürih’e Almanya’da Freiburg ve Ulm şehirlerine yakındır. Konstanz şehri harika bir doğaya sahip, göllerle çevrili sakin bir şehirdir. Bu yüzden Konstanz şehri, yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir kenttir.

 

Konstanz Üniversitesi Lisans Programları

 

Alman Edebiyatı

Almanca

Antik Kültür Çalışmaları

Bilgisayar Mühendislik

Bilgisayar bilimi

Biyoloji

Biyolojik Bilimler

Cinsiyet Çalışmaları

Edebiyat ve Sanat Medya

Felsefe

Fizik

Fransızca

Hayat Bilgisi

İktisat

İngiliz Dili ve Dilbilim

İngiliz ve Amerikan Çalışmaları

İngilizce

İspanyolca

İtalyanca

Kimya

Latince

Matematik

Matematiksel ve Finans

Moleküler Malzeme Bilimi

Psikoloji

Roma Dilleri ve Dilbilim

Rusça

Siyaset ve Yönetim Bilimi

Slav Çalışmaları (Edebiyat)

Sosyal bilim veri analizi

Sosyoloji

Spor bilimleri

Tarih

Uluslararası Spor Çalışmaları


Konstanz Üniversitesi Master Programları

 

Alman Edebiyatı

Antik Kültürel Çalışmalar

Avrupa Kültürü

Bilgisayar Mühendisliği

Biyoloji Bilimleri

Dil ve Konuşma İşleme

Doğu Avrupa : Tarih – Medya Çalışmaları

Edebiyat Sanat veMedya

Ekonomi

Felsefe

Fizik

Genel Dilibilim

Hayat Bilgisi

Hukuk

Kimya

İngiliz ve Amerikan Çalışmaları

Kamu Yönetimi ve Avrupa Yönetim

Matematik

Matematiksel Finans

Moleküler Malzeme Bilimi

Politik Ekonomi

Psikoloji

Siyaset ve Yönetim Bilimi

Slav Çalışmaları (Edebiyat)

Slav Dilbilimi

Sosyoloji

Tarih

Uluslararası Ekonomik İlişkiler

 

Kontanz üniversitesi lisans ve yüksek lisans bölümlerinde öğrenim görmek istiyorsanız, başvuru formumuzu doldurarak uzman danışmanlarımızla iletişime geçebelirsiniz.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.