Anasayfa » Üniversite » Flensburg Üniversitesi
Flensburg Üniversitesi

Flensburg Üniversitesi

Flensburg Üniversitesi

Almanya’nın en kuzeyinde bulunan üniversite olup, 1994 yılında Schleswig Holstein eyaletinde kurulmuştur. Flensburg üniversitesi 1946 yılında Pedagoji yüksekokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Üniversite daha sonra Sosyal bilimler programlarıyla ön plana çıkarak 1994 yılından itibaren bugünkü yapısıyla hizmet vermektedir.

Flensburg üniversitesi kampüsü, geniş bir alana yayılmıştır, kampüs üniversite tarafından Flensburg Fachhochschule ile birlikte paylaşılmaktadır. Flensburg üniversitesinde yaklaşık 5300 öğrenci öğrenim görürken üniversitede özellikle Pedagoji ve Sosyal bilimler bölümleri ön plandadır.

Flensburg üniversitesinin University of Southern Denmark ile anlaşması olup, bazı akademik programlarnda bu yüzden Almanca’nın yanısıra Danimarka dili olan Danca olarak da öğrenim hizmeti de verilmektedir. 66 Profesörü bulunan Flensburg üniversitesinin özellikle European Studies master programı uluslararsı platformda tanınmaktadır.

Flensburg Şehri

Flensburg üniversitesinin bulunduğu şehrinin nüfusu 86.000 olup, tarihteki ünlü Alman şansölyesi Otto Von Bismarck da Flensburglu olarak bilinir. Almanya’daki en kuzeydeki eyalet olan ve küçük bir eyalet olarak bilinen Schleswig-Holsteineyaletinin de Lübeck ve Kielden sonraki en büyük şehridir.

 

Flensburg Üniversitesi Lisans Programları

 

Eğitim Bilimleri
Avrupa Kültürleri ve Toplumu
Uluslararası Yönetim
Danca veya İspanyolca
Arabuluculuk Bilimleri

 

Flensburg Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Enerji ve çevre yönetimi
Özel eğitim
Eğitim: Avrupa’da Eğitim
Avrupa Çalışmaları
Uluslararası Yönetim Araştırmaları
Kita-Master – erken çocukluk eğitim kurumlarının önderliği
Kültür – Dil – Medya
Korunma ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi
Dönüşüm Çalışmaları

 

Benzer Yazılar
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image