magdeburg-universitesi
Magdeburg Üniversitesi
Nisan 20, 2014
Erfurt-üniversitesi
Erfurt Üniversitesi
Mayıs 9, 2014

Flensburg Üniversitesi

Flensburg universitesi

Flensburg üniversitesi

Almanya’nın en kuzeyinde bulunan üniversite olup, 1994 yılında Schleswig Holstein eyaletinde kurulmuştur. Flensburg üniversitesi 1946 yılında Pedagoji yüksekokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Üniversite, 1992 yılında Şirket Eğitimleri ve Yönetimi lisans programıyla ilk çalışmasına başlamıştır. Üniversite daha sonra Sosyal bilimler programlarıyla ön plana çıkarak 1994 yılından itibaren bugünkü yapısıyla hizmet vermektedir.

1998 yılında öğrencilerin hizmetine açılan üniversite kütüphanesi, yüzbinlerce kitap arşivi ile öğrencilere araştırma hizmeti sunmaktadır.

Flensburg üniversitesi kampüsü, geniş bir alana yayılmıştır, kampüs üniversite tarafından Flensburg Fachhochschule ile birlikte paylaşılmaktadır. Flensburg üniversitesinde yaklaşık 5300 öğrenci öğrenim görürken, üniversitede özellikle Pedagoji ve Sosyal bilimler bölümleri ön plandadır.

Flensburg üniversitesinin University of Southern Denmark ile anlaşması vardır. Bazı akademik programlarnda Almanca’nın yanısıra Danimarka dili olan Danca olarak da öğrenim hizmeti verilmektedir. Üniversitede 612 personel hizmet vermektedir. 84 Profesörü bulunan Flensburg üniversitesinin özellikle European Studies master programı uluslararası platformda tanınmaktadır. Avrupa Çalışmaları olarak adlandırılan bu yüksek lisans programının eğitim dili İngilizcedir.

Flensburg’un Sandberg bölgesinde yer alan üniversitenin ismi Flensburg Avrupa Üniversitesi olarak bilinmektedir. Schleswig-Holstein’daki Kiel Christian Albrechts Üniversitesi ve Lübeck Üniversitesinden sonra eyaletin üçüncü üniversitesidir.

 

Flensburg üniversitesi şehri

 

Flensburg üniversitesinin bulunduğu şehrinin nüfusu 86.000 olup, tarihteki ünlü Alman şansölyesi Otto Von Bismarck da Flensburglu olarak bilinir. Almanya’daki en kuzeydeki eyalet olan ve küçük bir eyalet olarak bilinen Schleswig-Holsteineyaletinin de Lübeck ve Kielden sonraki en büyük şehridir. Şehir tam olarak Almanya’nın Danimarka sınırında yer almaktadır. Flensburg şehri Danimarka’nın Padborg şehrine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Baltık denizinin en batısında yer alan, Flensburg Förde adı verilen kıyı bu şehirde bulunmaktadır. Bu anlamda şehir, bir öğrenci ve sahil kasabası izlenimi vermektedir.

 

Flensburg üniversitesi lisans programları

 

Eğitim Bilimleri
Avrupa Kültürleri ve Toplumu
Uluslararası Yönetim
Danca veya İspanyolca
Arabuluculuk Bilimleri

 

Flensburg üniversitesi yüksek lisans programları

 

Enerji ve çevre yönetimi
Özel eğitim
Eğitim: Avrupa’da Eğitim
Avrupa Çalışmaları
Uluslararası Yönetim Araştırmaları
Kita-Master – erken çocukluk eğitim kurumlarının önderliği
Kültür – Dil – Medya
Korunma ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi
Dönüşüm Çalışmaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.