Almanyada Mimar Olmak

Neubrandenburg uygulamalı bilimler üniversitesi
Neubrandenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Şubat 8, 2018
Ruhr-Bochum-universitesi
Ruhr Bochum Üniversitesi
Şubat 25, 2018

Almanyada Mimar Olmak

Almanyada mimarlık

Almanyada mimarlık

Almanyada mimar olmak ve iç mimarlık programları için sunulan bölümler lisans sonrası çalışma hayatında işe yarayacak uygulamalı alanlardır. Almanyada mimarlık eğitimi, öğrencilerin özellikle rağbet ettiği bölümlerden birisi olarak gözüküyor. Teknik ve Fen bilimleri alanlarında, dünya çapında önemli bir yere sahip olan üniversiteler, mimarlık alanında da talep görüyorlar. Mimarlık bölümlerinde ağırlıklı olarak ; Bina Planlaması ve Kentsel Planlama, Mimarlığın Genel Bilimsel ilkeleri gibi dersler müfredatta işlenmektedir. Ayrıca İnşaat Tarihi ve Teorisi, İnşaat  Yönetimi, Temel Tasarımlar gibi dersler Almanyadaki mimarlık fakültelerinde işlenmektedir.

Mimarlık lisans programlarındaki ders müfredatlarının zengin içeriği ve sunulan projelerin kalitesi, öğrencilerin donanım ve becerilerine katkı sağlamakta. Mimarlık projesi tasarım ve mimari uygulama alanlarında yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlayan programlar devlet üniversitelerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Almanyada Mimarlık fakültesi başvuru şartları göz önüne alındığında ; öncelikle lise diploması aranmaktadır. Mimarlık bölümü için lise diploması ve sonrasında Türkiye’de örgün bir mimarlık programına yerleşmeniz istenecektir. Bu konuda uzman danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Almanyada mimarlık okumak için geç kalmadan uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Almanyada-mimarlık-bölümü

Almanya Mimarlık fakültesi 3 Dmax çizim örneği

Almanyada mimar olmak ve  iç mimarlık bölümleri

Almanyada iç mimarlık okumak için bu alanda lisans ve yüksek lisans programları sunulmaktadır. İç mimarlık alanında, temel mimari tasarımlar ve tasarım yöntemleri gibi proje dersleri verilmektedir. Weimar ve Hannover üniversitelerinde ağırlıklı olarak tercih edilen iç mimarlık bölümleri rağbet gören akademik programlar arasındadır. İç mimarlık programı, Almanyada mimar olmak için tercih edilen alanlar arasındadır.

Almanyada mimarlık yüksek lisans

Öte yandan mimarlık fakültesi öğrencileri, mimarlık bölümünü bitirdikten sonra, mimarlık yüksek lisans bölümleri için de talepte bulunmaktalar. Almanyada mimarlık yüksek lisans programlarını bitiren öğrenciler aynı zamanda, Almanya’da çalışma imkanına da sahip olabiliyorlar. Mimarlık yüksek lisans bölümlerinin akademik yapılanması ve kadro zengiliği, bu alandaki eğitimin kalitesini gözler önüne sermekte. Ayrıca üniversitelerin mimarlık yüksek lisans öğrencilerine sunduğu staj imkanları da yoğun talebin başlıca sebeplerindendir.

Almanyada mimarlık bölümünde verilen dersler

Almanya’da mimarlık bölümü olan üniversiteler öğrencilere Mimarlık temelleri, Tasarıma giriş, Peyzaj Mimarlığı ve Bina analizi gibi dersler vermektedirler. Mimarlık fakültesinin sonraki dönemlerinde Mimari alan, İnşaat ve malzeme, Dizayn, İnşaat Yönetimi gibi dersler alınmaktadır. Ayrıca Mimarlık ve Yapı tarihi, Bina fiziği, Gayrimenkul Hukuku, Yangından Korunma gibi dersler de seçmeli olarak öğrencilere sunulmaktadır.

Almanyada mimarlık yüksek lisans programı sunan üniversiteler

Aachen Teknik Üniversitesi

Berlin Teknik Üniversitesi

Braunschweig Teknik Üniversitesi

Darmstadt Teknik Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi

Münih Teknik Üniversitesi

Hannover Üniversitesi

Wismar Üniversitesi

Bu programlar Almanyada mimarlık yüksek lisans programları sunan üniversitelerden bazılarıdır. Bir çok üniversitede sunulan mimarlık ve iç mimarlık programları talep görmektedirler. Almanyada mimarlık bölümü olan üniversiteler için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Diğer üniversiteler hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için uzman danışmanlarımıza başvuru formumuzu doldurarak ulaşabilirsiniz.

 

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.