hamburg-teknik
Hamburg Teknik Üniversitesi
Nisan 21, 2019
Almanyada Tıp Okumak
Şubat 21, 2021

Almanca Kursu

Almanca kursu

Almanca, son yıllarda İngilizce’den sonra en fazla talep edilen Batı dili olarak gösterilmektedir. Almanya’nın yanı ısıra, İsviçre, Avusturya ve Lihtenştayn’da konuşulan Almanca, Belçika’da da kısmi olarak konuşulmaktadır. Bilindiği gibi Avrupa kıtasında en fazla konuşulan dil %16 yüzdelik ile Almancadır. Almanca oldukça geniş kelime dağarcığına sahip bir konuşma dilidir. Bu yüzden Almancada bir kelimeden yüzlerce kelime çıkartılabilir. Gerek Almanca’nın içeriğindeki zenginlik, gerekse eğitim dili olması bu ilgiyi artırmaktadır. Avrupa’daki bilimsel çalışmaların Almanca ağırlıklı olması şüphesiz tesadüf değildir. Almanya, İsviçre ve Avusturya’daki üniversitelerde Almanca akademik eğitim verilmektedir. Ülkemizden ve Dünya’nın dört bir yanından binlerce öğrenci Almanca konuşulan ülkelerde öğrenim görmektedirler. Bu ve benzeri birçok sebeple A1 Almanca kursu İstanbul da son yıllarda oldukça geniş kitleler tarafından talep görmektedir.

A1 Almanca Kursu

Son yıllarda üniversite öğrencileri ve Almanya’ya aile birleşimi vasıtası ile gitmek isteyen vatandaşlardan Almanca A1 sınav sonucu istenmektedir. Ayrıca, iş başvurusu için Almanya’ya gitmek isteyen başvuru sahipleri de A1 Almanca kursu için rağbet etmektedirler. Almanca Aile birleşim kursu bu nedenle son günlerde oldukça talep görmektedir. Almanya’ya vize alabilmek için Almanca dil yeterliliğinizi gösteren bir belge olan A1 Almanca sınav sonucunuz sizden istenmektedir. Almanca Aile Birleşim sınavı toplam dört bölümden oluşmaktadır. 1. bölüm konuşma, 2.bölüm dinleme, 3. bölüm yazma, 4. bölüm konuşma şeklindedir. Bu sınav aynı zamanda, bilindiği gibi yetişkinlere yönelik uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Bizler, uzman öğretmenlerimiz eşliğinde sizlere özel Almanca dersleri sunmaktayız. Sizler de Almanca A1 deneme sınavı ve A1 sınav soruları için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. A1 Almanca kursu istanbul içinde arama yapıyorsanız, birebir özel Almanca derslerimizle öğrencilerimize yardımcı olmaktayız. 

Almanca Özel Ders 

Öğrencilerimize Bakırköy’deki kursumuzda sınıf ortamında, veya skype Almanca dersi ile internet üzerinden birebir Almanca özel ders ve grup dersleri yapılmaktadır. Almancayı grameriyle öğrenmek isteyen öğrenciler için uygulamalı Almanca dersleri işlenmektedir. Öğrencilerimize Almanca sınavlarından geçme garantisi verilmektedir. Online Almanca ders ile öğrenmeyi pekiştirmek amacıyla öğrencilerimize eğlenceli ev ödevleri verilerek dersler konuşma ağırlıklı uygulanmaktadır. İstanbulda A1 Almanca kursu almak istiyorsanız uzman danışmanlarımıza ulaşarak derslerinizi planlayabilirsiniz. Skype Almanca dersi için size özel esnek ders saatlerimizle derslerinizi planlıyoruz.

Almanca özel ders

Almanca özel ders

Almanca Cümleler

Ich bin David. Ben David 

Ich wohne in Berlin. Berlinde oturuyorum.

David kommt aus Deutschland.  David Almanya’dan geliyor.

Er wohnt in Berlin. O berlinde oturuyor.

Er spricht Deutsch, Spanisch und Englisch. O Almanca, İspanyolca ve İngilizce konuşuyor.

Er lernt Fransözisch.  O Fransızca öğreniyor.

Er macht ein Praktikum in Köln. O ( Erkek ) Köln’de staj yapıyor.

Er wohnt bei Familie Müller. O Müller ailesi ile oturuyor.

Welche Sprachen sprechen Sie ? Hangi dilleri konuşuyorsunuz

Ich spreche Türkisch und Englisch. Türkçe ve İngilizce konuşuyorum.

Ich bin Student. Ben öğrenciyim

Ich bin von Montag bis Freitag an der Uni.  Pazartesiden Cumaya kadar Üniversitedeyim.

Ich studiere Bauingenieurwesen in Düsseldorf.  Düsseldorf’ta İnşaat Mühendisliği okuyorum.

Am Wochenende habe ich frei. Hafta sonu boş zamanım var

Ich arbeite 20 Stunden pro Woche. Haftada 20 saat çalışmaktayım.

Was machen Sie am Montag ?  Pazartesi günü ne yapıyosunuz?

Was machen Sie heute Abend?  Bu akşam ne yapıyosunuz?

Um Sieben Uhr spiele ich Fussball. Saat 7’de futbol oynuyorum.

Almanca kendini tanıtma ve hobiler

Ich heisse Adele. Ich komme aus Frankreich. Meine Heimatstadt ist Marsellie. Ich bin 25 Jahre alt, Single und habe keine Kinder. Ich bin seit acht Monaten in Deutschland. Ich wohne in Köln. Ich arbeite und lerne Deutsch. Ich bin Verkäuferin und verdiene 1280 Euro im Monat. Meine arbeit ist interessant und ich verdiene gut. Ich finde meinen Job auch gut, aber ich habe wenig Freizeit. Meine Hobbys sind Malen, Spazieren und Fotographie.

Almanca filler

Lesen, Schreiben, Hören, Sprechen, Wissen, Kennen, Wohnen, Leben, Schlafen, Lernen, Studieren, Bekommen, Tanzen, Essen,Trinken, Dursten, Hunger bekommen, Denken, Glauben, Lachen, Putzen, Suchen, Ergänzen, Finden, Brauchen, Schneiden, Kaufen, Verkaufen, Lieben, Gehen, Kommen, Laufen, Bezahlen, Bleiben, Geboren, Arbeiten.

Almanca E-Mail Örnekleri A1

Sehr geehrte Frau Wachter,

ich freue mich auf unser Treffen! Leider habe ich am Dienstagnachmittag noch einen Termin und kann erst nachmittags losfahren, deshalb darf ich ab 16:00 Uhr den Bus nehmen. Können Sie mich an der Haltestelle Frauenstrasse abholen? Und schreiben Sie mir doch bitte Ihre Handynummer. 

Bis Dienstag!

Vielen Dank im Voraus,
Mit freundlichen Grüssen.
Laura Schwarz

Online Almanca ders

Almanca online ders için öğrencilerimize tecrübeli öğretmenlerimiz ile yardımcı olmaktayız. Skype ve Zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz online Almanca ders içeriklerimizle hizmet vermekteyiz.

Siz de Almanca özel ders almak istiyorsanız formumuzu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Almanca özel ders için kimsenin evine gitmek zorunda değilsiniz. Evdeyken online Almanca özel dersleri bizden alabilirsiniz. 

ÖSD Almanca sınavı

ÖSD Almanca sınavı, Almanya’daki üniversiteler ve Almanya başkonsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. ÖSD Almanca sınavlarının seviyeleri A1, A2, B1, B2 şeklindedir. ÖSD Almanca sınav hazırlık süreci hakkında danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

ÖSD Almanca sınavı tarihleri

-08.10.2020  -22.10.2020  -05.11.2020  -19.11.2020

 

  12 Comments

  1. Hisseine dedi ki:

   Almanca online derslerinize ben de katılmak istiyorum.

  2. Mehmet kaya dedi ki:

   Bende dil öğrenmek istiyorum ama gidemiyorum almanyaya daha öğrenciyim

  3. Mehmet Kaya dedi ki:

   Ben de A1 kurumu online tamamladım. Ben de çok memnun kaldım gerçekten. A2ye de devam etmek istiyorum. Teşekkürler.

  4. Ömer Faruk Yılmaz dedi ki:

   Online Almanca ders alarak A1 sınavımdan geçtim. A2 Almanca derslerime yine online birebir devam etmek istiyorum.

  5. Ziya Er dedi ki:

   Almanca online A1 seviyesinde ders almak istiyorum. A1 seviyesi tamamlamak için ne kadar ders almam gerek?

  6. Aydın Çelik dedi ki:

   Almanca a1 sertifikamı aldım. Yardımlarımız için çok teşeklür ederim.

  7. Ercan Akın dedi ki:

   Almanca A1 dersleriniz için teşekkür ederim. A2 dersleriniz ne zaman başlıyor?

  8. Fatih Cengiz dedi ki:

   Online Almanca kursu almak istiyorum hakkinda bilgi verir misiniz

  9. ZEYNEP BOZKURT dedi ki:

   İYİ GÜNLER ALMACA B1 SEVİYESİNDE EĞİTİMLERE KATILMAK İSTİYORUM ÜCRET VE DERS SAATLERİ VE ŞARTLARINIZ İLE İLGİLİ BİLGİ ATABİLİRMİSİNİZ

  10. Mustafa Yiğit dedi ki:

   Almanca A1 sertifikamı almam konudundaki tüm yardımlarınız için sağolun.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.