Anasayfa » Universite » Vechta Üniversitesi
Vechta Üniversitesi

Vechta Üniversitesi

Vechta Üniversitesi, 1830 yılında Aşağı Saksonya (Niedersachsen) eyaletinde kurulan bir üniversitedir. Üniversite çeşitli lisans ve yüksek lisans dallarında 5300 öğrenciye hizmet sunmaktadır. İlk kurulduğunda, öğretmen eğitimi koleji olarak kurulmuştur. Sonrasında 1973 yılından 1995 yılına kadar Osnabrück Üniversitesinin bir kolu olarak hizmet vermekteydi. 1995 yılından 2010 yılına kadar ise Aşağı saksonya eyaletinin bilimsel bir üniversitesi larak tanınmış idi. Vechta üniversitesi 2010 yılından itibaren ise resmen bir üniversite statüsünü kazandı.

Vechta Üniversitesi, 2003 yılının Ekim ayından itibaren, Bologna Sürecine dahil olmuştur ve Lisans / Yüksek Lisans programlarına entegre olmuştur. Üniversite lisans üzerine ilk öğretmenlik mezunlarını 2007 yılında vermiştir. Üniversite öğretmenlik bölümlerinin yanısıra, özellikle Sosyal Hizmetle ve Sosyal çalışmalar alanında ön plana çıkmıştır.

Üniversitenin yer aldığı Vechta şehri Aşağı Saksoya eyaletinin şirin bir öğrenci şehridir ve 31.00 nüfusa sahiptir. Almancanın aksansız konuşulduğu şehirlerden birisi olan Vechta Üniversite şehri ünvanını taşımaktadır. Zaten şehrin nüfusu ile üniversitenin nüfusu karşılaştırıldğında yaklaşık her 5 kişiden 1 kişinin öğrenci olduğu görülecektir.

Benzer Yazılar
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image