Anasayfa » Universite » Almanya » Magdeburg üniversitesi
Magdeburg üniversitesi

Magdeburg üniversitesi

Üniversitenin asıl ismi, Otto von Guericke Magdeburg ünivetesidir. Üniversitenin Tıp fakültesi bölümlerinin kalitesi bakımından öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir Alman üniversitesidir. 1993 yılında kurulan Magdeburg üniversitesinde 213 profesör görev yapmaktadır. Üniversitede özellikle informatik, tıp, beden eğitimi ve Avrupa çalışmaları bölümleri ön plana çıkmakta olup araştırma odaklı bir üniversite olarak bilinmektedir. Saksonya Anhalt eyaletinin başkentinde kurulan Magdeburg üniversitesi 2017 verilerine göre toplam 14.400 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Magdeburg üniversitesinde, çeşitli dallarda sosyal ve kültürel aktiveteler öğrencilere sunulmakta olup aynı zamanda lisans ve yüksek lisans programlarının yanısıra doktora programları da bulunmaktadır.

Magdeburg üniversitesinin bulunduğu şehrin toplam nüfusu 235.700 civarında olup, şehir aynı zamanda Almanya’nın en eski fuar kenti olarak tanınmaktadır. Şehrin tarihi oldukça köklü olmakla birlikte, Roma İmparatorluğu dönemine kadar dayanmaktadır.

Benzer Yazılar
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image