Anasayfa » Universite » Almanya » Flensburg üniversitesi
Flensburg üniversitesi

Flensburg üniversitesi

Flensburg üniversitesi, Almanya’nın en kuzeyinde bulunan üniversite olup, 1994 yılında Schleswig Holstein eyaletinde kurulmuştur. 1946 yılında Pedagoji yüksekokulu olarak hizmet vermeye başlayan üniversite daha sonra Sosyal bilimler programlarıyla ön plana çıkarak 1994 yılından itibaren bugünkü yapısıyla hizmet vermektedir.

Flensburg üniversitesi kampüsü, geniş bir alana yayılmıştır, kampüs üniversite tarafından Flensburg Fachhochschule ile birlikte paylaşılmaktadır. Flensburg üniversitesinde yaklaşık 5300 öğrenci öğrenim görürken üniversitede özellikle Pedagoji ve Sosyal bilimler bölümleri ön plandadır. Flensburg üniversitesinin University of Southern Denmark ile anlaşması olup, bazı akademik programlarnda bu yüzden Almanca’nın yanısıra Danimarka dili olan Danca olarak da öğrenim hizmeti de verilmektedir. 66 Profesörü bulunan Flensburg üniversitesinin özellikle European Studies master programı uluslararsı platformda tanınmaktadır.

Flensburg üniversitesinin bulunduğu şehrinin nüfusu 86.000 olup, tarihteki ünlü Alman şansölyesi Otto Von Bismarck da Flensburglu olarak bilinir. Almanya’daki en kuzeydeki eyalet olan ve küçük bir eyalet olarak bilinen Schleswig-Holsteineyaletinin de Lübeck ve Kielden sonraki en büyük şehridir.

Benzer Yazılar
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image