Anasayfa » Universite » Almanya » Erfurt üniversitesi
Erfurt üniversitesi

Erfurt üniversitesi

1379 yılında kurulmuş olan üniversite, Almanya’nın en eski üniversitelerinden biri olarak gösterilmektedir. Üniversite, 1994 yılından itibaren yeniden restore edilmiştir. Thüringen eyaleti üniversitelerinden birisi olan Erfurt üniversitesinde 538 çalışan bulunmaktadır ve 5710 öğrenci üniversitede öğrenim görmektedir. Eğitim fakültesi, Teoloji fakültesi ve Felsefe fakültesi ile ön plana çıkan üniversitede aynı zamanda araştırma ensitüsü olarak tanınan ve aynı zamanda Kültürel ve Sosyal çalışmalar yapan Max Weber Center bulunmaktadır.

Erfurt üniversitesinde lisans ve master programlarının yanısıra, üniversitenin çeşitli akademik programlarında Phd (Doktora) programları da bulunmaktadır.  Erfurt üniversitesi kütüphanesi 1999 yılında genişletilerek Erfurt araştırma kütüphanesi ile birleştirilmiştir. Özellikle eğitim fakültesi ile ön plana çıkan üniversite, uluslararası arenada çeşitli akafdemk departmanlarda sunduğu Erasmus programları ile de tanınmaktadır.

Erfurt üniversitesinin bulunduğu şehir yaklaşık 206.000 nüfuslu büyük bir şehir olup aynı zamanda Erfurt şehri Thüringen eyaletinin de başkentidir.

Siz de Erfurt üniversitesinde öğrenim görmek isterseniz, profosyonel danışmanlarımız vasıtası ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image