Anasayfa » Start Deutsch Almanca
Almanca dil okulu
Almanca dil okulu

Start Deutsch A1

Bu sınav Almanya’da eğitim düşünen öğrencilerin yanısıra, aile birleşimi için Almanca öğrenen kişiler tarafından da tercih edilen bir sınavdır. Start Deutsch A1 sınavı Türkiye’de Aile birleşim sınavı olarak tanımlanır.
 
 Start Deutsch A1 sınavı içerik olarak 4 bölümden oluşmaktadır:
1. Dinleme
2. Okuma
3. Yazma
4. KonuşmaBu bölümlerin her biri 25 puandır. Bu sınavın toplamından en az 60 almanız gerekiyor.

Sınavın bölümleri:

Start Deutsch A1, dinleme, okuma, yazma gibi sınav bölümleri bulunan bir yazılı bireysel sınavdan ve bir sözlü sınavından oluşmaktadır.


1. Yazılı Sınav:
 ( Süre: yaklaşık 65 dakika )

Aile birleşim sınavının bu bölümünde kısa günlük konuşmalar, özel telefon mesajları ya da Almanya’daki günlük hayatta hoparlörle halka yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili olarak, Almanya’da gerçek yaşamdakine benzer soruları cevaplanmanız istenir.
Aile birleşim sınavının bölümünde bezen Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi Almanca metinleri okur, bunlarla alakalı soruları cevaplandırmanız istenir.


Dinleme
 (3 Bölüm)

Kısa metinler dinleyerek günlük konuşmalar, kamuya yapılan duyurular, özel ve herkese açık telefon anonsları ile ilgili önemli bilgiler edinirsiniz.

Okuma
 (3 Bölüm)

Kısa metinler okuyarak notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları, duyurular ile ilgili önemli bilgiler edinirsiniz.

Yazma (2 Bölüm)

Bir form içerisindeki eksik bilgileri tamamlarsınız ve yönlendirici maddelere göre kısa bir kişisel mesaj (mektup, e-posta gibi ) yazarsınız.

2. Sözlü Sınav: (Süre: yaklaşık 15 dakika)

Sınavın üç bölümü vardır :

–  Kendinizi Almanca olarak tanıtırsınız.
–  Almanca sorulan sorulara cevap verirsiniz
–  Verilen resimlere göre uygun olarak rica cümleleri kurarsınız.

Almanya’da üniversite okuyan öğrencilerden ziyade aile birleşimi için Almanya’ya gitmek isteyenlerin işine yarayacak resmi olarak gerekli olan bir sınavdır. Aile birleşim sınavı Almanya’da üniersite okumak isteyen öğrenciler için zaten çok kolay bir sınav olarak kabul edilir. Almanya’da üniversite eğitimi almak için Aile birleşim sınavı öğrencilere sadece ilk seviyede kolaylık sağlayan bir sınav olacaktır.

Almanca Start Deutsch A1 sınavı 

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image