Anasayfa » Haber » Münster Üniversitesi
Münster Üniversitesi

Münster Üniversitesi

Münster üniversitesi, 1780 yılında kurulmuş olup, 44.000 öğrenciye, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde çeşitli akademik branşlarda öğrenim imkanı sunmaktadır. 15 farklı fakültesi ile çeşitli akademik programlarda hizmet veren üniversite tamamen bir üniversite şehri olduğunu hissettirmektedir.

münster

Münster şehri, Almanya’da öğrenci şehri denildiğinde akla gelen ilk şehir olarak bilinmektedir. Şehirde toplam 60.000 e yakın öğrenci bulunmaktadır. Dortmund ve Osnabrück şehirleri arasında kalan Münster şehri, öğrenci nüfusu da dahil olmak üzere toplamda 310.00 nüfusa sahiptir. Üniversitenin oldukça köklü bir tarihi geçmişi olduğu bilinmektedir. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Münster şehrinin ismi Almancada Manastır anlamına gelmektedir. Şehrin ismi daha once Mimigernaford adıyla geçmiştir. 804 yılında St. Ludger öncülüğünde misyonerlerin kurduğu psikoposluğun 250 yıl sonrasında şehir bir manastır görünümü almaya başlamıştır. Böylece şehrir 1068 yılında Münster ismini almıştır.

Tarihte ulus-devletin temellerini oluşturan, 1648 tarihli Vestfalya Barışının imzalanması öncesi yapılan toplantılar Münster şehrinde yürütülmüştür. Şehir, 1815 yılında Vestfalya’nın Prusya’ya ait olan kısmının başkenti olmuştur. Şehirde meşhur tarihi binaların yanısıra, turistler tarafından sürekli ziyarete açık olan St.Ludger ve Meryem Ana kliseleri bulunmaktadır. Şehir, sosyal ve sanat yönünden de oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Şehrin ünlü ve köklü futbol takımı Preussen Münster, Bundesliganın kurucu futbol takımlarındandır.

Münster üniversitesi ve tüm Almanya üniversiteleri için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, profosyonel danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image