Anasayfa » Haber » Almanyada üniversite okumak
Almanyada üniversite okumak

Almanyada üniversite okumak

Yıllardır akıllarda olan yurtdışı eğitimi seçeneği yapılan yeni düzenlemeler ile artık daha kolay bir hal alıyor. Üstelik Almanya’nın başta olduğu bir çok Avrupa ülkesi, üniversite okurken sunduğu çalışma fırsatlarıyla da öğrencilerin yurtdışı eğitim tercihlerini şekillendirmektedir.

Almanya hükümeti, yaptığı yasal düzenlemeler ile diğer ülkelerden gelen öğrencilere çalışma izni de vermekte. Tabii bu çalışma izninin belli bir saat sınırlaması oluyor. Almanyada üniversite okumak isteyen öğrenciler için haftalık 20 saatlik çalışma izni resmi olarak örencilere sunulmaktadır. Bu süre normal bir aile yaşamı için yeterli olmayabilir. Fakat üniversite eğitimi gören ve odağı eğitim üzerine olan çoğu öğrenci bu durumdan oldukça memnun. Öğrencilerin Almanyada okurken çalışmaları, araştırma verilerine göre sadece maddi olarak değil; o ülkeye adapte olma ve özellikle de yabancı dillerini geliştirme konularında da büyük katkı sağlıyor kendilerine. Öğrenciler hem kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar, hem de maddi sıkıntılarını büyük ölçüde azaltıyorlar.

Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’den yurtdışına eğitim almak için gitmek isteyen öğrenci sayısı son 3 yılda yaklaşık yüzde 65 oranında artmış durumda. Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin ortak sorunu ise yabancı dil ve maddi olanakların yetersizliği oluyor.

Almanya’da okumak istiyorunuz fakat hiç Almanca bilmiyorsunuz, veyahutta Almanca dil seviyeniz Almanya üniversite sistemi içerisinde öğrenim görecek kadar ileri düzeyde değil. Bunun için artık endişe etmenize gerek yok. Almanya eğitim fırsatları için bize gelin ve siz de Almanyada üniversite okumak için eğitim fırsatını bizimle yakalayın. Branşınız ne olursa olsun Almanya’nın en prestijli üniversitelerinde çok cazip seçenekler ile okuyabilirsiniz. Size uygun olarak gelecekteki hedeflerinizi de göz önüne alarak hazırlanacak olan programlarımıza  sizler de katılın. Böylelikle hem çok uygun fiyatlar ile Almanyada üniversitenizi okuyun hem de geleceğinizi garanti altına alın. Unutmayın Almanya’da üniversite okumak demek hem iki yabancı dili öğrenme fırsatı, hem de iyi bir kariyer yapmak demektir.

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Mesut Çınar

    10 Ekim 2016-11:27

    Bn Almayan’da kimya muhendisligi okumak istiyorum .sinavsiz gelemk istiyorum. Ne yapmam gerekiyor yardimci olurmusunuz

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image