Anasayfa » Haber » Almanyada ingilizce master
Almanyada ingilizce master

Almanyada ingilizce master

ALMANYADA iNGİLİZCE MASTER İMKANI

Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilere son yıllarda yaygın olarak tanınan haklardan birisi de eğitim dili İngilizce olan programlarında master yapabilme imkanıdır. Almanya’da eğitim olanakları içerisinde çok sayıda üniversitede İngilizce master olanağı da mevcuttur ve bu programlar Almanya üniversitesi bünyesinde akademik kariyer yapmak isteyen herkese açık uluslararası programlardır. Türkiye’den program dili İngilizce olan bir programdan mezun iseniz veya Akademik düzeyde İngilizce bilginiz var ise Almanya’da İngilizce master yapabilme fırsatına sahipsiniz demektir.

Alman üniversiteleri içerisinde İngilizce master yapmanın birinci şartı ; geçerli bir İngilizce dil yeterliliği sertifikasına sahip olmaktır. Bu sertifikalar, uluslararası geçerliliği olan Toefl ve IELTS skorlarıdır. Bu skorlar TOEFL için minimum 81 skoru ile tescil olmakla birlikte, IELTS üzerinden minimum skor 6.0 olarak kabul edilir. Almanya’da master programını İngilizce okuyabilmenin bir diğer şartı ise, lisans transkriptinizde iyi bir not ortalamasına sahip olabilmenizdir. Bunun yanında eğer temel seviyede Türkiye’de veya Almanya’da dil okulu görmüş iseniz, bu da sizi diğer adaylar içerisinde tabiki bir adım öne çıkaracaktır, fakat Almanca dil seviyesine sahip olmak ingilizce master için mecburi şartlar arasında değildir.

Almanyada ingilizce master yapmak için, lisans mezuniyet not ortalamanızın minimum 2.70 olması gerekmektedir. Ayrıca, lisans programınıza yakın bir bölümde yüksek lisansınızı yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Öte yandan, Almanyada ingilizce master öğrenimi görürken, bir yandan da Almanca dil kursunuza devam edebilirsiniz. Böylelikle hem akademik İngilizce seviyenizi artırabilir hem de Almanca öğrenerek ikinci yabancı dile sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image