Anasayfa » Almanya öğrenci vizesi
Almanya öğrenci vizesi
Almanya öğrenci vizesi

Almanya öğrenci vizesi

Almanya’da  üniversite okuyacak olan tüm öğrenci adaylarımız üniversiteye kayıtlarını yaptırdıktan ve kabul belgelerini aldıktan sonra Almanya konsolosluğuna vize başvurularını da yapmak durumundadırlar.

Alman konsolosluğu  görevlileri akabinde belirli kriterler çerçevesinde öğrencilerin başvurusunu değerlendireceklerdir. Sizler de birer öğrenci olarak ülkenizle olan sosyal ve ekonomik bağlarınızın kuvvetliliğini isbat etmeli, Almanyaya vize için başvururken hangi amaçla Almanyaya gitmek istediğiniz konusunda konsolosluk görevlilerine ikna edici bilgiler ve belgeler sunmalısınız. Vize danışmanlığı hususunda Almanya eğitim danışmanlarımız size detaylı tüm bilgileri verecek , vize için gerekli evrakları hazırlamanız konusunda size yardımcı olacak ve vize görüşmesi için sizleri motive edeceklerdir. Almanya’da eğitim almadan önce vize başvurusu evraklarının eksiksiz olması önemli ve resmi bir konudur. Almanya öğrenci vizesi almak için öğrencilerin açısından en önemli hususu öğrencinin ilgili konsoloslukta üniversite öğrencisi olduğunu belgelemesidir.

Alman konsolosluğuna gitmeden önce vize başvurunuzun dikkate alınması için ciddi bir ön hazırlık yapmanız gerekmektedir. Bilindiği gibi konsoloslukların kimi zaman vize prosedürlerinde degişiklikler olabilmekte ve yeni uygulamalar da  devreye girebilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimize Almanya eğitim danışmanlarımızdan bu süreç içerisinde profesyonel yardım almalarını tavsiye ediyoruz. Almanya eğitim danışmanlığı olarak bizler öğrencilerimize, Almanya konsolosluğundan vize randevularının alınması, konsolosluk için vize evraklarının tam ve eksiksiz hazırlanması, vize formlarının doldurulması ve vize görüşmelerine hazırlanılması konularında da öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Almanya eğitim seçeneklerini düşünürken Almanya’da üniversite okumak istiyor ve Almanya vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız bizi mutlaka arayınız.

Almanya Üniversiteleri

Sitemap | Sitemap Image